03-11-2015

Zawodowe projektowanie wnętrz

Aranżowanie wnętrz zdaje się być bezproblemowe i przyjemne, jednak tak naprawdę jest to fach, który obliguje do poświęcenia mu mnóstwa czasu.

Dowolne zajęcie wymaga najpierw zdobycia obszernej wiedzy z danej specjalizacji i nie inaczej jest dla architektury wnętrz. Zaczynając od ogólnych kanonów projektowania jak system barw, harmonijny podział osiągalnej powierzchni, przez wiedzę o różnych stylach projektowania i materiałów jakie można do wdrożenia użyć. Poza tym wymagana jest znajomość obsługi programów komputerowych, używanych do wizualizacji koncepcji jakie przedstawia się zleceniodawcy.

Architekt wnętrz musi mieć sporą wiedzę jednocześnie teoretyczną jak i praktyczną. Doliczyć do tego należy elementy psychologii ze względu na pracę z ludźmi, którzy dość często nie mają jasno zdeklarowanego gustu i należy umieć ich nakłonić do swoich racji. Funkcją architekta wnętrz jest takie sterowanie całym przebiegiem dekorowania mieszkania by wiedzieć jak przekonać klienta do swych argumentów, które są wynikiem zdobywanej latami praktyki oraz nadzór nad ekipą remontową, która wdroży te koncepcje w życie. Tu kłania się znajomość podstawowych technik budowlanych, gdyż to na architekta spada odpowiedzialność za finalny rezultat prac całego zespołu współuczestników.

⇐ powrót